به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان در روز گذشته افزایش دما و گرما باعث آتش سوزی در جنگل های گلستان شد.

سرهنگ بزی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با توجه به تغییر اقلیم و گرم شدن هوا و کاهش رطوبت نسبت به افزایش احتمال آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی هشدار داد.

وی در خصوص آخرین جزئیات حریق در جنگل های استان اظهار کرد: در منطقه خیرات توسکستان 500 متر ، 1/5 هکتار در پارک النگدره و در منطقه برنجه زرین گل علی آباد کتول نیز آتش سوزی  داشتیم که سطحی بوده است و با تلاش نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اطفاء شده است.

 سرهنگ بزی بیان داشت: در شهرستان مینودشت منطقه مبارک آباد 1500 متر مربع و منطقه بلم جرک 600 مترمربع و منطقه چراغ تپه 500 متر مربع و همچنین گالیکش منطقه قزلق آبپران مساحت 2350 مرتع مربع طعمه حریق شد که با تلاش نیروهای حفاظت مهار و اطفاء حریق انجام شده است.

وی گفت تغییر اقلیم و گرم شدن کره زمین و همچنین کاهش منابع آبی یک چالش مهم جهانی می باشد که مهمترین راهکار حفظ و حراست از منابع ملی و جنگل ها ست.

سرهنگ بزی تاکید کرد: در صورت مشاهده هر گونه دود یا آتش در صورت توان آتش را خاموش و در صورت گسترده بودن آتش بلافاصله ماموران منابع طبیعی یا دیگر ارگان ها را از طریق تلفن 1504 اطلاع رسانی کنید.

اخبار مشابه
جلسه مدیریت پایدار منابع‌طبیعی منطقه هیرکانی (طرح جایگزین)
مراسم تحویل گواهی آموزشی همیار طبیعت دانش آموزی در شهرستان آق قلا
رییس انجمن گیاهان دارویی : "تلاش بر آنست که تا افق1404، صدهزار هکتار از اراضی آبی را به زیر کشت گیاهان دارویی ببریم"
در گرامیداشت هفته بسیج انجام شد؛ کشت 200 اصله نهال در پارک جنگلی النگدره
به مناسبت هفته معلولین؛ 5000 اصله نهال در اردوگاه توسکستان کشت شد