مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: دامداران، مرتع داران و بهره برداران مجاز باید تا هشتم آذرماه امسال به پرداخت عوارض قانونی پروانه چرای خود اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان، عبدالرحیم لطفی بیان کرد: بر اساس شیوه نامه جدید فنی اجرایی بهره برداری از مراتع کشور، اگر دامداران، مرتع داران و بهره برداران مجاز به پرداخت عوارض قانونی پروانه چرای خود بر اساس ظرفیت دام و واحد دامی اقدام نکنند پروانه آن‌ها ابطال و مرتع مربوطه بلامعارض اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس شیوه نامه قبلی، هر دامدار مجاز اگر سه سال متوالی و یا ۵ سال متناوب به واریز پرداخت عوارض قانونی در پروانه چرا اقدام نمی‌کرد پروانه اش ابطال می شد، ولی در شیوه نامه جدید در سال ۹۹ بر اساس مقررات و قوانین ابلاغ شده به علت وضعیت کرونایی، به جای یک فصل چرا، یک سال مهلت دادند تا عوارض را پرداخت کنند.

لطفی یادآور شد: هزینه تمدید پروانه چرا به ازای هرواحد دامی 21000ریال  است و به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سماک وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌شود مراجعین محترم با داشتن کارت اعتباری و کارت پروانه به ادارات منابع طبیعی وآبخیزداری  در سطح استان مراجع نمایند.

اخبار مشابه
مهندس تیماسی در جلسه نهایی ارزیابی بیان کرد:" :" هدف ارزشیابی در سازمان انتقال تجربه در اجرای طرح ها به لحاظ کمی و کیفی می باشد."
آماده باش کامل نیروهای حفاظت منابع طبیعی جهت مقابله با حریق احتمالی
آغاز انتقال بیش از یک میلیون نهال مرتعی به مراتع شمال گنبد کاووس جهت مقابله با بیابان زائی
آبخیزداری در شمال استان گامی مهم برای تأمین آب شرب دامداران و کشاورزان
معارفه سرپرست جدید معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان گلستان انجام شد