در پی افزایش نسبی دما و وزش باد گرم و کاهش رطوبت در روزهای پیش‌رو، هواشناسی گلستان درباره وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان ، عبدالرحیم لطفی بیان داشت: طی بررسی های صورت گرفته از وضعیت جوی هوا از روز سه شنبه مورخ 9 شهریورلغایت پایان روز جمعه 12 شهریورهفته جاری، استان با افزایش نسبی دما،وزش باد گرم و کاهش رطوبت مواجهه خواهد شدکه احتمال وقوع حریق در سطح جنگلهلا و مراتع را بالا خواهد برد.

وی اضافه کرد: بدین منظور در جهت پیشگیری و مقابله با حریق احتمالب خواهشمند است به عوامل حفاظتی تا و آمادگی کامل تجهیزات اطفا حریق، اقدامات پیشگیرانه و گشت های مراقبتی در حوزه کاری برقرار شود.

لطفی با اشاره دوباره و تاکید بر افزایش دمای هوا و وزش باد گرم و به تبع آن افزایش احتمال آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی استان از همه هم استانی ها درخواست همکاری نمود و اظهار کرد: از مردم خواهشمندیم که در صورت مشاهده هر گونه آتش سوزی در هر اندازه ای با مامورین حفاظت منابع طبیعی و شماره رایگان 139 و 1504 تماس گرفته تا در اسرع وقت جلوی حریق های احتمالی گستره گرفته شود.

اخبار مشابه
مهندس تیماسی در جلسه نهایی ارزیابی بیان کرد:" :" هدف ارزشیابی در سازمان انتقال تجربه در اجرای طرح ها به لحاظ کمی و کیفی می باشد."
آماده باش کامل نیروهای حفاظت منابع طبیعی جهت مقابله با حریق احتمالی
آغاز انتقال بیش از یک میلیون نهال مرتعی به مراتع شمال گنبد کاووس جهت مقابله با بیابان زائی
آبخیزداری در شمال استان گامی مهم برای تأمین آب شرب دامداران و کشاورزان
معارفه سرپرست جدید معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان گلستان انجام شد