وزیر جهاد کشاورزی گفت: منابع طبیعی جزو میراث ماندگار و بین نسلی است و تلاش می کنیم که این منابع ارزشمند به بهترین نحوحفظ شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: منابع طبیعی جزو میراث ماندگار و بین نسلی است و تلاش می کنیم که این منابع ارزشمند به بهترین نحوحفظ شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، سیدجواد ساداتی‌نژاد  امروز سه شنبه در پنجمین مراسم گرامیداشت ملی مقام جنگلبانان و جان‌نثاران منابع طبیعی با اشاره  به جانفشانی های جنگلبانان افزود: برای حفظ جنگل‌ها و مراتع حتما از دانش بومی استفاده خواهیم کرد و البته امیدواریم در این دوره اتفاقات خوبی برای احیا و حراست از جنگل‌ها و مراتع رخ دهد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: ما در حال حاضر برای اجرای طرح آبخیزداری قانونی در کشور نداریم که امیدواریم با حمایت‌های مجلس از لایحه آبخیزداری، سازمان جنگل‌ها در این خصوص نیز صاحب قانون شود.
ساداتی‌نژاد با بیان اینکه امروزه شاهد تخریب‌های زیادی در منابع طبیعی، جنگل‌ها و مراتع هستیم ادامه داد: نوع استفاده از آب‌های زیرزمینی و بروز سیلاب حتی در مناطق خشک و حریق‌هایی که در جنگل‌ها اتفاق می‌افتد نشان دهنده تغییر اقلیم و خسارات سنگین ناشی از آن است.
وزیر جهادکشاورزی افزود: ما در حال حاضر ۱۳۵ هکتار اراضی طبیعی را در اختیار داریم که تلاش می‌کنیم از این منابع به خوبی حمایت شود.
وی در خصوص حقوق و مزایا و روابط استخدامی جنگل‌بانان گفت: شرایط فعلی این گروه هم اکنون قابل قبول نیست که امیدواریم با کمک‌های مجلس و به خصوص در برنامه هفتم توسعه کار‌های قابل قبولی در این بخش انجام شود.

اخبار مشابه
۵۰۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سازه های آبخیزداری گلستان مهار میشود .
نامگذاری مرکز فرماندهی و کنترل یگان حفاظت منابع‌طبیعی کشور به نام "البرز زارعی"
کرونا مانع بروز حادثه برای گردشگران پارک النگ‌دره گرگان شد
۵۰۰ کیلوگرم قارچ ترافل در گنبدکاووس کشف شد
قرقبانان و جنگلبانان همچنان در امر حفاظت از انفال فعال هستند.