پویش ایران سبز با عنوان هر ایرانی یک درخت در ارتفاعات درازنو شهرستان کردکوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان این پویش با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و جمعی از روسا و کارشناسان این اداره کل، فرماندار شهرستان کردکوی، جمعی از سازمان های مردم نهاد و نیروهای هلال احمر ، هیئت کوهنوردی استان و نیروهای مردمی اجرا شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان در این پویش گفت: ارتفاعات درازنو شهرستان کردکوی در شهریور ماه دچار آتش سوزی گسترده ای شد و پوشش منطقه ای خود را از دست داد.

لطفی افزود: ۲۰۰۰ تا نهال بلوط اوری، کچف، گلابی وحشی و سایر نهال های بومی و طبیعی دیگر به همراه ۱۴۰۰۰ بذر بصورت چاله و چال کاشت توسط تیشه و چوب های که در اختیار مردم قرار دادیم کاشت را انجام دادیم.

وی ادامه داد: این پویش با هدف فرهنگ درخت کاری، حفاظت و احیا طبیعت انجام شده و امروز تیم های هلال احمر، بسیج، کوهنوردی، مردمان محلی و سایر عزیزان محیط زیست دوست ما را در این امر خداپسندانه همراهی کردند.

لطفی در خاتمه افزود: عملیات کاشت نهال تا پایان سال ادامه خواهد داشت و تا آخر سال بیش از هزار هکتار از اراضی جنگلی به همین روش و همین پویش ها احیا خواهد شد.

ابراهیم قدمنان فرماندار شهرستان کردکوی نیز گفت: ابراهیم قدمنان با توجه به آتش سوزی چند ماه اخیر در این منطقه گفت: به همت منابع طبیعی و سمن ها ، دهیاران و کوهنوردان و دوستداران طبیعت نهال هایی از درختان و بذر گونه هایی از درختان جنگلی تهیه و در منطقه کاشته شد تا درختهایی درسال آینده، جایگزین درختان سوخته شده از دل زمین سر بر اورند و این منطقه همچنان سرسبز باقی بماند.

اخبار مشابه
عبور از مرز ۱۰۰۰,۰۰۰ لیتر استحصال آب باران و تغذیه آبخوان از ابتدای سال آبی جاری بدنبال بارش ۳۴۸ میلیمتری باران در محوطه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان*
گزارش تصویری از دومین پویش مردمی ایران سرسبز در شهرستان کلاله
آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی سازی عمومی ازمهمترین وظایف تشکل‌ها است.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان رتبه دوم کشوری را در بخش کاداستر اراضی ملی دریافت کرد
اتمام سازه سنگ و ملاتی soil cement شهرستان مراوه تپه از اعتبار صندوق توسعه ملی