آتشی که از ساعت 16:50 روز چهارشنبه سوم آذر ماه در جنگل های شهرستان مینودشت آغاز شده بود با همت جنگلبانان،نیروهای مردمی حاظر در منطقه مهار و اطفاء شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل منابع طبعی و آبخیزداری گلستان :آتشی که از ساعت 16:50 روز چهارشنبه سوم آذر ماه در جنگل های شهرستان مینودشت آغاز شده بود با همت جنگلبانان،نیروهای مردمی حاظر در منطقه مهار و اطفاء شد.

قربانعلی گرایلو ریس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مینودشت گفت: جنگل های ارتفاعات روستای "بلم جرک" در شرق گلستان  جنگل هایی با گونه های بلوط و ممرز و البته دیگر گونه های  موجود در جنگل های هیرکانی میباشد.

گرایلو افزود:در همان دقایق ابتدایی حریق  نیروهای مردمی و منابع طبیعی به منطقه اعزام شده اما منطقه بسیار صعب العبور بوده و امکان رسیدن نیروها به آتش برای مهار، بسیار سخت و زمان بر بود.

 

گرایلو با اشاره به شیب زیاد منطقه نیز افزود: باد شدید، تاریکی راه و ریزش سنگ های آتش گرفته از بالا کار را سخت تر کرد و باعث شد عملیات اطفای حریق به کندی پیش برود اما به همت نیروهای محلی و جنگلبان آتش در ساعت 18:20 مهار و اطفاء کامل شد.

این عملیات اطفاء حریق  با حضور فرماندار،بخشدار و نیروهای مردمی و یگان حفاظت منابع طبیعی انجام شد.

 

اخبار مشابه
عبور از مرز ۱۰۰۰,۰۰۰ لیتر استحصال آب باران و تغذیه آبخوان از ابتدای سال آبی جاری بدنبال بارش ۳۴۸ میلیمتری باران در محوطه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان*
گزارش تصویری از دومین پویش مردمی ایران سرسبز در شهرستان کلاله
آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی سازی عمومی ازمهمترین وظایف تشکل‌ها است.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان رتبه دوم کشوری را در بخش کاداستر اراضی ملی دریافت کرد
اتمام سازه سنگ و ملاتی soil cement شهرستان مراوه تپه از اعتبار صندوق توسعه ملی