مانور اطفاء حریق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرگز برگزار شد.

مانور اطفاء حریق به منظور آمادگی کامل پرسنل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان بندرگز برای جلوگیری از آتش سوزی در جنگلها و مراتع شهرستان برگزار شد.

با توجه به بارش کم و خزان درختان احتمال وقوع حریق در گستره منابع طبیعی نسبت به پارسال افزایش یافته است.

حسینی افزود: به همین دلیل با هدف آمادگی بیشتر نیروهای یگان حفاظت و افزایش توان و کارآمدی آنها مانور اطفای حریق در مجاورت آب بندان روستای استون آباد شهرستان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این چارچوب مانور امروز به بهترین نحو ممکن با حضور و عملیات به موقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اجرا شد.

وی عامل ۹۰درصد آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی و جنگلها را "عوامل انسانی" اعلام و بیان کرد: به همین خاطر ارائه آموزش در این زمینه به عموم مردم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

حسینی با اشاره به نقش مهم مردم محلی در جلوگیری از گسترش آتش سوزی در جنگلها افزود: از روستاییان، بهره برداران، دهیاران و شورا‌های عزیز روستا‌ها درخواست داریم تا نسبت به آتش سوزی در جنگلها حساسیت نشان داده و با مشاهده آتش سوزی حتما مراتب را با شماره تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ و ۱۳۰۹اطلاع رسانی نمایند.

این مانور با همکاری فرمانداری، هلال احمر،شهرداری،دهیاری روستا استون آباد ،وطنا ،گز شرقی،سرطاق،بنفش تپه،باغو،لیوان،تلو،بخشداری نوکنده،مرکزی شهرستان  برگزار شد.

 

اخبار مشابه
برگزاری مراسم نهالکاری با حضور دانش آموزان در شهرستان بندرگز
تقدیم کارت همیار طبیعت به دانش آموزان در شهرستان بندرگز
تودیع و معارفه،رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرگز
۶۰ اصله نهال در پارک کودک روستای جفاکنده غرس شد
متخلف قطع درختان در شهرستان بندرگز دستگیر شد