معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار با اشاره به نقش منابع طبیعی در زندگی بشر اذعان داشت : دخالت بی رویه و روند زندگی صنعتی انسانها در تخریب منابع طبیعی تهدید و چالش جدی در این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آزادشهر ، احمدرضا آدینه معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری آزادشهر امروز یکشنبه در آیین روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در پارک جنگلی روستای سرکهریزا اظهار داشت: نکوداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در تقویم نشان از اهمیت بالا و جایگاه واقعی منابع طبیعی و درختکاری در نزد ایرانیان است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار در ادامه  با اشاره به اینکه غافل شدن از طبیعت مشکلات جبران‌ناپذیری را در پی خواهد داشت، گفت: کاشت درخت، عملی ماندگار و وظیفه همه ماست و باید با توجه به شرایط موجود طبیعت و زندگی شهرنشینی به این موضوع اهمیت بیشتری دهیم.

آدینه با تاکید بر مشارکت  مردم در همه ابعاد اجتماعی و فرهنگی افزود : اگر مشارکت و فرهنگ میان مردم در حفظ و نگهداری محیط زیست  و آینده نگری نباشد ، عملا تلاش مسئولین قابل  اجرا نخواهد بود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار با اشاره به نقش منابع طبیعی در زندگی بشر اذعان داشت : دخالت بی رویه و روند زندگی صنعتی انسانها در تخریب منابع طبیعی تهدید و چالش جدی در این حوزه است.

ایشان در پایان تصریح کرد: حفظ محیط زیست با مشارکت تمامی آحاد جامعه و رعایت ضوابط زیست محیطی امکان پذیر  است .

حجت الاسلام شهابی امام جمعه آزادشهر در این مراسم با اشاره به احادیث و روایاتی از پیامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) مبنی بر اهمیت درختکاری و اینکه اگر کسی در لحظه قیامت مشغول درختکاری یا غرس درختان است نباید از آن کار دست بردارد گفت: بنا بر فرمایش پیامبر اکرم(ص) نیز درختکاری صدقه جاری به شمار می رود.

امام جمعه آزادشهر به مباحث علمی درختکاری  و آثار مثبت آن اشاره کرده گفت:  تامین اکسیژن مورد نیاز و پاکی هوا، تثبیت خاک، زیباسازی فضا از اثرات درختکاری و حفظ منابع طبیعی است.

شایان ذکر است 15 اسفندماه به نام روز درختکاری و ۱۵ تا ۲۲ اسفند هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

 

اخبار مشابه
برگزاری نشست خبری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر
غرس نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در شهرستان آزادشهر
پیام تبریک فرماندار آزادشهر به مناسبت روز ملی درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری
آغاز زندگی مشترک ۱۰ زوج جوان آزادشهری با غرس نهال در امامزاده «آق‌امام»
بازدید فرماندار آزادشهر از سازه کنترل سیل و رسوب حوزه کوهمیان